05.08.2021

Spotkanie z Wojtkiem Chuchałą

Wojtek Chuchała przez niektórych nazywany „Siemanko” jest kolejnym wyjątkowym gościem naszego cyklu SPG- SPOTKANIA MOTO GROUP. Jak zapowiadaliśmy będziemy dbać, by liczba gości pozostała kameralna ( max.20), żeby każdy z nas miało możliwość zadawania pytań na żywo i spędzenia czasu razem.

Wojtek Chuchała to Rajdowy Mistrz Polski i Mistrz Europy ERC2 , dwukrotny mistrz Polski w gr. N, mistrz Słowacji w gr. N, zdobywca Rajdowego Pucharu Polski.

Wojciech Chuchała zaczął karierę od rajdów amatorskich w 2007 roku. Debiut na odcinkach specjalnych w 2008 roku. Jego pierwszą rajdówką był Fiat Cinquecento Sporting, a następnie Opel Astra GSi, a pilotem − Damian Syty. Rok 2009 to pierwszy pełny sezon w Rajdowym Pucharze Polski, już w N-grupowym Peugeocie 206 RC. W międzyczasie na fotelu pilota Wojciecha Chuchały zasiadł Ryszard Ciupka, a młody bielszczanin dwukrotnie stanął na podium klasyfikacji generalnej. Przesiadka do A-grupowej Hondy Civic Type-R w roku 2010 zaowocowała wygraniem Rajdowego Pucharu Polski, poprzedzonym trzema zwycięstwami i łącznie siedmioma miejscami na podium. W międzyczasie Wojciech Chuchała został wytypowany przez Polski Związek Motorowy na reprezentanta Polski w programie Pirelli Star Driver, mającego na celu wspieranie młodych talentów. Kariera młodego zawodnika nabrała jednak tempa dopiero w roku 2011, który rozpoczął jako zawodnik Lotos − Subaru Poland Rally Team. Wraz z niewiele starszym Kamilem Hellerem szybko awansował do czołówki, osiągając bardzo dobre wyniki, między innymi stając na podium Rally Košice. Jeszcze większym sukcesem były trzy tytuły mistrzowskie w grupie N, zdobyte zarówno w polskim, jak i słowackim czempionacie oraz cyklu CEZ-FIA. Rok 2012 stał pod znakiem walki w klasyfikacji generalnej RSMP, dwukrotnie zakończonej na podium. Wojciech Chuchała obronił również tytuł mistrza Polski w grupie N. W 2014 roku wraz z zespołem C-Rally startując Fordem Fiestą R5 zdobył Mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej RSMP. W 2015 roku nie uczestniczył w żadnym pełnym cyklu, jednak współpracował z innymi kierowcami rajdowymi, szkoląc ich w zakresie techniki jazdy rajdowej. W 2016 roku powrócił do zespołu Subaru Poland Rally Team i zdobył Mistrzostwo Europy w klasie ERC 2.

Spotkanie odbędzie się 14 września, o godzinie 17.00 i potrwa dwie godziny.

Każdy z zaproszonych otrzyma poczęstunek przygotowany przez kucharza Fabrzio Carbone z Tre Monti , z którym współpracujemy na stałe. Zadbaliśmy też o napoje (kawa, herbata, coca cola i piwo bezalkoholowe).

Aby zakupić bilet w kwocie 50 zł należy napisać na adres: manager@tmtmotogroup.com

Zobacz więcej aktualności