22.04.2022

Lamborghini Countach #OWSM

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Wystawy Samochodów Marzeń jest Lamborghini Countach, dzięki uprzejmości Królewskiego Towarzystwa Automobilowego z Jeleniej Góry.

W 1989 roku Lamborghini ze zdjęcia, zostało zamówione w Londynie przez braci Bros, którzy tworzyli rockowy zespół pod tą samą nazwą. Na ich życzenie samochód został pomalowany na zielono i miał mieć zieloną tapicerkę, ale producent odmówił. W 1992 roku zespół się rozpadł i londyński dealer marki odkupił samochód, ale sprzedał go ponownie.

Nowym nabywcą został irlandzki milioner Graham Grey. Pojazd ten był jego ulubionym. Niestety postawił się rozwieść. Żona, jak o tym usłyszała, postanowiła rozbić jego ulubiony pojazd o najbliższą latarnię. 😱😱😱😱😱😱( trzeba przyznać charakterna kobieta). Na szczęście uszkodzenia nie były duże, ale pojazd stał w garażu 16 lat , bo tyle trwał rozwód w ultrakatolickiej Irlandii. Po tym okresie milioner przekazał samochód swojemu koledze z Polski. Ten go odrestaurował i od 11 lat jest jego właścicielem. Samochód ma sinik V12 i 430 koni. Jego konstruktorem był włoski kierowca rajdowy, co widać w jego trudnym do okiełznania charakterze.

———————– +48 500 074 075 tmt@tmtmotogroup.comTMT Moto Group ul. Wrocławska 105, ŚwidnicaOtwarte poniedziałek-piątek: 8.00-16.00#tmtmotogroup#centrumtmt#samochodymarzen#swidnica#wystawa#wystawasamochodowmarzen#wystawaswidnica#samochodyswidnica#wystawasamochodow#motorsport#rally#race#oldcar#motoryzacja#garaz#bilety#garażowanie#fanmotoryzacji#motorlove#swidnica#warszawa#szczecin#owsm#premiumcars#krolewskietowarzystwoautobomilowe

Zobacz więcej aktualności